Zielone oblicze Lublina

Jest sporym miastem, w którym na nadmiar parków miejskich raczej narzekać nie można. Lublin może nas jednak zaskoczyć ciekawą oazą zieleni, która może oczarować każdego miłośnika przyrody. Znajdujący się w tym mieście ogród botaniczny to wielka atrakcja dla każdego, kto ceni sobie możliwość wypoczynku na łonie natury. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?

Ogród botaniczny, którym może się pochwalić Lublin, jest bardzo ważnym miejscem rodzinnego wypoczynku na terenie miasta. To wspaniałe miejsce na romantyczne lub rodzinne spacery, choć i miłośnicy nauki mogą tu liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Ogród ten jest miejscem wypoczynku i rekreacji, spełnia też bardzo ważną rolę z punktu widzenia nauki. Ta niezwykła ostoja miejskiej zieleni należy do Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, służy zatem i mieszkańcom miasta, i studentom.

Ta ważna placówka dydaktyczna i naukowa istnieje od 1965 roku. Co ciekawe, zajmujący powierzchnię ponad 20 ha ogród botaniczny powstał na terenie dawnego parku miejskiego, znanego m. in. z pijalni wód mineralnych. Na terenie ogrodu można obecnie podziwiać ciekawe przykłady roślin pochodzących z Europy południowej i wschodniej, ciekawą kolekcję tworzą tu również piwonie oraz lilaki.

Wielu sympatyków ma również lawenda, choć to rosarium stało się dumą ogrodu i jego największą atrakcją.

17 maja, 2016 by