Lublin – miasto studentów

Lublin jako największy ośrodek uniwersytecki po wschodniej stronie Wisły cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Rozwój miasta jest możliwy głównie dzięki obecności sporej ich liczby.

Właściciele mieszkań zacierają ręce, ponieważ stancje na terenie całego miasta, a szczególnie w okolicach dużych uczelni, np. Politechniki Lubelskiej, UMCSu, Uniwersytetu Medycznego mają wielu amatorów, którzy są w stanie zapłacić czasami duże pieniądze, aby mieć możliwość nauki w Lublinie i dogodnego dojazdu do uczelni. Mieszkania są często wynajmowane przez kilka osób, co może rodzić różne konflikty między lokatorami.
Rdzenni mieszakńcy Lublina są już raczej przyzwyczajeni do korków i głośnych imprez studenckich typu Juwenalia. Miasto jest również bardzo nastawione na kulturę- co roku organizowane są wydarzenia typu Nocy Kultury, Carnivalu Sztuk Mistrzów, które są okazją do integracji miejskiej społeczności i przyjezdnych, a przy okazji budzą ciarki na ciele mieszkańców Śródmieścia i okolic ze względu na hałas i epizodyczne rozboje i akty chuligaństwa.

14 lipca, 2016 by