Komu należy się samochód zastępczy z OC sprawcy?

Nawet najlepszym kierowcom z nas zdarzają się kolizje. Ciężko od tego uciec, a przy okazji niosą one za sobą szereg problemów. Oprócz kosztów, największym z nich jest oczywiście brak samochodu na określony czas. Wówczas problemem staje się dojazd do pracy, przyjechanie po dzieci do szkoły czy przedszkola, zrobienie większych zakupów, generalnie poruszanie się po mieście i innych jeśli tylko trasa jest większa bądź wymagany jest transport czegoś cięższego niż torebka. Czy kolizja wiąże się z obowiązkową przesiadką na komunikację miejską oraz pozamiejską ? Na dzień dzisiejszy już niekoniecznie.

samochód zastępczy z oc sprawcy wrocław 1

Wypożyczalnia samochodów Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

Na chwilę obecną istnieje, już od kilku lat, możliwość aby wypożyczyć samochód zastępczy z oc sprawcy. Nie możemy otrzymać pieniędzy po kolizji na pojazd zastępczy jednakże za pojazd zastępczy już tak. Jak to działa ? Sama utrata możliwości poruszania się pojazdem nie jest szkodą majątkową, ale jego wynajem już się nią staje. Wówczas możemy bez problemu otrzymać zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela. Jednakże, o zwrot takich kosztów możemy wystąpić wtedy i tylko wtedy kiedy naprawdę nie mamy innego samochodu.

Samochód zastępczy z oc sprawcy możemy otrzymać nawet jeśli mamy dostęp do środków komunikacji miejskiej, a także wtedy gdy jesteśmy osobą fizyczną i posiadamy własną działalność gospodarczą. Samochód zastępczy z oc sprawcy oferuje nam wypożyczalnia samochodów, warsztaty, a także ubezpieczyciele. Warto jednak tutaj wspomnieć, że należy wybrać pojazd o podobnej klasie do tego, który został uszkodzony, a także wypożyczalnia samochodów https://simplyrent.pl/ – powinna być taką, w której stawki będą podobne do tych, które obowiązują w naszej miejscowości. Jeśli nie będziemy się do tego stosowali, wówczas ubezpieczyciel może odmówić zwrócenia wszystkich kosztów najmu. Jeśli nie mamy ochoty na własną rękę załatwiać spraw z firmą ubezpieczeniową nie będzie z tym większego problemu. Na dzień dzisiejszy niejedna wypożyczalnia samochodów specjalizuje się w tym i świadczy tego typu usługi aby jak najbardziej to możliwe, odciążyć poszkodowanego w kolizji. Samochód zastępczy możemy otrzymać na okres od dnia zaistnienia szkody do dnia jego odbioru z warsztatu. Natomiast jeśli po kolizji nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, wówczas koszty związane z holowaniem również zostają pokryte przez oc sprawcy.

samochód zastępczy z oc sprawcy wrocław 2

Wypożyczalnia samochodów Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

Samochód zastępczy z oc sprawcy na chwilę obecną należy się każdemu jednakże powinno się pamiętać o kilku rzeczach aby usprawnić proces oraz nie ponosić dodatkowych związanych z nim kosztów. Na okres naprawy pojazdu możemy otrzymać zastępczy jeśli tylko posiadamy prawo jazdy, dowód osobisty oraz oświadczenie i numer polisy sprawcy. Co z komunikacją miejską ? Nawet jeśli mamy do niej bardzo dobry dostęp należy nam się możliwość skorzystania z samochodu zastępczego oraz zwrócenia kosztów. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że koszta nie zostaną zwrócone jeśli wybierzemy samochód wyższej klasy niż uszkodzony oraz wypożyczalnię, w której figurują zdecydowanie wyższe stawki niż w tych, które mamy w swoich okolicach.

Samochód zastępczy z oc sprawcy Wrocław

Simply Rent Wypożyczalnia Samochodów
ul. Wilanowska 55/2
51-253 Wrocław

tel. 608272770
tel. 717152921

NIP: 8951024240
REGON: 930109211

20 stycznia, 2017 by