Jak zamontować kamerę motocyklową?

Kamera motocyklowa w dużym stopniu różni się od tej samochodowej. Przede wszystkim montaż jest inny i zdecydowanie trudniejszy. Ważne jest, żeby kamera nie przeszkadzała w jeździe. Warto poznać kilka sprawdzonych metod montażu na motocyklu.

Czy kamera koniecznie musi być na motocyklu? Niekoniecznie. Można ją zamontować na kasku. Taka technika jest wykorzystywana głównie przez rajdowców. Można ją umieścić także na klatce piersiowej i przymocować specjalnymi pasami, które będą umożliwiały jej stabilizację. Najpopularniejszym sposobem jest umieszczenie kamery na zbiorniku paliwa. Gwarantuje przede wszystkim dobry widok na kierownicę.

Mniej wygodne jest umieszczanie kamery na podnóżku. Przez nieuwagę można zgubić kamerę, ale daje świetną perspektywę na wideo. Ostatnią metodą jest umieszczenie za siedzeniem. Kamera rejestruje nie tylko popisy motocyklisty, ale także sąsiada jadącego na sąsiadującym pasie. Warto także zakupić kilka akcesoriów, które będą pomocne przy mocowaniu kamery. Zakupienie odpowiednich szelek na kamerę gwarantuje, że umieszczenie w nich kamery będzie dużo łatwiejsze. Lepsze to niż ryzykować jej zgubieniem. Dobrą opcją jest także wodoszczelna obudowa.

Kamery motocyklowe mają to do siebie, że są bardziej kompaktowe niż te samochodowe. Urządzenie można wybrać wśród wielu dostępnych modeli. Kamera motocyklowa dostępna na https://www.solve24.pl/kamera-motocyklowa-se-68-stale-zasilanie-p-345.html charakteryzuje się tym, że jest wodoszczelna. Z pewnością sprawdzi się w wielu eskapadach nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Kamera potrafi pracować do 2 godzin w warunkach słonecznych. To zdecydowanie dużo jak na tak małe urządzenie. Nagrywa filmy w jakości full HD. Dzięki odpowiednim uchwytom nie ma nawet mowy, że spadnie z motocykla. Gdyby jednak się tak stało to jej obudowa odporna na wstrząsy ochroni urządzenie. Niestety nie posiada nagrywania dźwięku, ale by odgłosach silnika komu to potrzebne.

Kamery motocyklowe może posiadają mniej ustawień, ale to w trosce o bezpieczeństwo. Nikt nie lubi jeździć na motorze z ciężką, cyfrową kamerą.

10 lutego, 2017 by