Jak stworzyć efektywny film dla firmy

Grono przedsiębiorstw, które z roku na rok stają się coraz bardziej nowoczesne dostrzega potrzebę tworzenia filmu. Może to być film korporacyjny, który zaprezentuje przedsiębiorstwo jako wspaniałego pracodawcę, firmę odpowiedzialną społecznie. Może to być film reklamowy, którego zadaniem jest prezentacja produktu, usługi, tak by wzrosła sprzedaż.

Produkować można również filmy edukacyjne, które nauczą klientów pewnych działań, a przy tym wspomni się o tym jak pomocny może okazać się przy tym oferowany produkt. Są również filmy promocyjne, które pokazują w odpowiednim świetle miejsca, wydarzenia – np. filmy promujące miasto Kraków czy Warszawę – mają zachęcić do ich odwiedzenia. Ale co jest potrzebne by stworzyć film, który przyniesie zamierzone efekty?

Po pierwsze ustal cel

Nie da się nakręcić filmu bez dobrze zdefiniowanego celu. Zanim przystąpi się do nakręcenia filmu, trzeba przygotować scenariusz, którego fundamentem jest cel jaki ma przyświecać tworzonemu materiałowi. Reżyser, aktorzy muszą wiedzieć co ma zostać zaprezentowane w filmie, żeby przekaz był trafny.

Po drugie ustal budżet

Koszt kręcenia filmu może wynieść kilkaset złotych, ale i kilka milionów. Wiele zależy od tego jak ma być efektowny, kto ma zagrać w nim role. Koszty można ograniczać, a można również i mnożyć. Po zdefiniowaniu celu jaki ma przyświecać tworzonemu filmowi, trzeba jasno określić budżet – tak, żeby firma, która będzie realizowała film wiedziała na co może sobie pozwolić.

Po trzecie ustal jak film ma wyglądać

Film każdego rodzaju (edukacyjny, promocyjny, eventowy, korporacyjny) może mieć różny charakter. Może być stonowany i poważny, może być zabawny i prześmiewczy. Może być tradycyjny lub innowacyjny. To od zleceniodawcy zależy jaki charakter przybierze tworzony film.

Wybierz firmę, która to zrobi

Jednym z fundamentów udanego filmu – bez względu na to jaki jest jego charakter, co ma przekazywać, w jakiej formie ma zostać stworzony – jest wybór firmy, która to zrobi. Podstawowym warunkiem jest by firma dysponowała profesjonalnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem. Odpowiednie narzędzia pozwalają stworzyć świetnie wyglądający materiał, a duże doświadczenie wpływa na to, że firma może podpowiedzieć zleceniodawcy co zrobić, żeby film wyglądał jeszcze lepiej. Przykładem takiej firmy jest RenderFilm.pl, która od wielu lat realizuje bardzo profesjonalne filmy, które pozwalają realizować postawione przez przedsiębiorstwo cele.

26 lutego, 2017 by