Jak pozbyć się mrówek z domu?

Pomimo tego, że większość ludzi przyznaje się do tego, że lubi zwierzęta, to są oczywiście takie, których w domu byśmy nie chcieli. I nie chodzi mi tutaj o żyrafy czy hipopotamy, ale o mniejsze żyjątka, którym zdarza się nawiedzać nasze mieszkania. Jak radzić sobie z taką plagą? Są sposoby. Przykładem niech będą mrówki, gdyż tych najtrudniej chyba się pozbyć. Najważniejszym sposobem przeciwdziałania inwazji mrówek jest oczywiście zabezpieczenie mieszkania zanim zaatakują. W tym celu trzeba zabezpieczyć wszelkie otwory, którymi mogłyby dostać się do środka, a także spowodować, by nie miały celu w przedostaniu się do wnętrza.

Utrzymywanie swojego otoczenia w czystości, w szczególności rozsądne przechowywanie jedzenia w szczelnych pojemnikach, zniechęci mrówki do odwiedzin. Nawet, gdy mrówki już dostały się do mieszkania, nadal trzeba uszczelnić wejścia i zadbać o właściwe przechowywanie pożywienia i ogólny porządek, by nie wróciły, gdy tylko się ich pozbędziemy. Mrówki są jak plaga i nie łatwo jest je przekonać, że we wnętrzu, w którym im się spodobały nie ma dla nich nic interesującego. Oczywiście nie wszystkie otwory uda nam się uszczelnić tak, by nawet mrówka się nie prześlizgnęła. Niektóre nawet lepiej będzie zabezpieczać poprzez spryskanie odpowiednimi preparatami.

Jednym z takich preparatów, który znajduje się chyba w każdym domu jest ocet. Możemy więc spryskać roztworem octowym szlaki mrówczych wędrówek. Nie będziemy jednak spryskiwać tą recepturą całego mieszkania. Wnętrza szafek lepiej wyłożyć czymś, za czym mrówki nie przepadają. Proszek do pieczenia, sól, cynamon, liście laurowe to przykłady takich produktów. Wyłożenie nimi szafek kuchennych powinno pomóc w pozbyciu się intruzów.

Możemy także spróbować sposobu z wyłapaniem mrówek. W tym celu najłatwiej przygotować miodową pułapkę – talerzyk deserowy wysmarowany miodem. Mrówki będą do niego lgnąć, ale raczej już się nie wydostaną. Po tym, jak talerzyk zbierze żniwo, myjemy go i cały trik powtarzamy. Pamiętajmy jednak, by przed tym zabiegiem uszczelnić otwory, którymi mrówki dostają się do mieszkania. W przeciwnym razie do naszej pułapki wabić będziemy mrówki z coraz większego terytorium. Oczywiście, jeśli te sposoby nie zadziałają, zawsze możemy kupić specjalistyczny preparat. Nie jest to jednak ani przyjemne ani zdrowe, gdyż to, co działa na mrówki, może także podrażnić nasze drogi oddechowe. A trucizna to zawsze trucizna. Posuwajmy się do jej użycia tylko w ostateczności.

Jak pozbyć się much w domu? Polecamy lampy owadobójcze

Lampa owadobójcza kinkietowa – dostępne na http://robale.pl/

 

Lampa owadobójcza rażąca

 

15 sierpnia, 2016 by