Zoo w Zamościu bogatsze o dwie małe pigmejki

Dwie maleńkie małpki pigmejki przyszły na świat w zamojskim Zoo

Łukasz Sułkowski ZOO Zamość

 

Dwa maluszki mają już za sobą pierwszy tydzień życia.

- Maleństwami zajmuje się całe stado, nie tylko mama, choć oczywiście w porze karmienia liczy się tylko ona. Jednak przez cały dziań małpki siedzą na grzbietach licznych ciotek i wujków – wyjaśnia Łukasz Sułkowski, z-ca dyr. zamojskiego Zoo.

Pigmejki nie są rzadkim gatunkiem, trafiają się także w domach u prywatnych hodowców, ale dla zwiedzających zoo i tak są nie lada atrakcją.

-To bardzo aktywne zwierzątka. Cały czas cos sie dzieje wśród nich, lubia sie bawić i biegać. Te młode co prawda jeszcze troche pobędą na grzbietach u starszych osobników ale szybciutko je zobaczymy jak bawią sie samodzielnie - wyjaśnia Łukasz Sułkowski.

Jeszcze nie widomo czy młode małki to samice czy samce. Obecnie maluchy przypominją futrzaste kłębki ściśle przyczepione do pleców opiekunów i nie sposób rozpoznać ich płeć.

- Takie małpki dość często rodzą się w ogrodach zoologicznych i u nas też pewnie w tym roku przybędą kolejen młode. Jak tylko pigmejki podrosną to spróbujemy wymienić na inne zwierzę np. na warana z ogrodu zoologicznego z Czech - zdradza Łukasz Sułkowski.

mk

Data publikacji: 12-02-2013
Komentarzy (0)
brak komentarzy

Najczęściej oglądane

zobacz więcej »

Współpraca

Logo tour4you.pl/ logo niepelnosprawni.lublin.pl Logo PolishUpdate