Tak się bawią 16-latki na domówkach

Jak oszuści wyłudzają pieniądze na Facebooku? Oto jeden ze sposobów.


Tak wygląda obrazek, który być może został umieszczony na tablicy waszego znajomego. W rzeczywistości to nie jest link do filmu, a próba wyłudzenia pieniędzy. Kliknięcie w link prowadzi do fałszywego serwisu informacyjnego. Filmiku żadnego nie ma. Po wpisaniu numeru telefonu w okienku, przychodzi pin. Gdy go wpiszecie na stronie, to zgadzacie się na regulamin serwisu, czyli codziennie będziecie płacić po 2,46 zł za przysyłane z serwisu SMS-y.

W jaki sposób sam link jest publikowany na koncie znajomego? Oszustom pomogła polityka dotycząca cookies. Serwisy muszą informować o ich używaniu. Pod polem o akceptacji cookies kryje się formularz dodawania komentarza na Facebooku.

Jak własnie sprawdziliśmy, serwis ten, czyli wiadomosci-fakty.pl, który udawał stronę informacyjną, został pokonany. Widnieje na nim tylko duży napis “Hacked”, więc następni nie są narażeni. Co mają jednak zrobić ci, którzy dali złapać się w pułapkę? Drogi są dwie. Pierwsza, jak donoszą internauci, nie zawsze działa. Polega na wysłaniu SMS-a dezaktywującego usługę STOP BD na numer 60235. Inna możliwość ratowania się przed pobieraniem pieniędzy właściwie za nic jest wyłączenie usługi, po skontaktowaniu się z samym operatorem.

Oszuści działający w podobny sposób, co jakiś czas powracają na Facebook i działają w podobny sposób. Jeśli u kogoś ze znajomych pojawia się link najczęściej związany z seksem lub krwawym wypadkiem, zastanówmy się 2 razy, zanim klikniemy.

(kf)

Data publikacji: 07-11-2013
Komentarzy (1)
Adrian: Nieźle się bawią te dzisiejsze 16-stki :) zapraszam również na: http://naszkraj.info oraz http://bankowe-konta.info.pl
2014-03-16 21:57:33

Najczęściej oglądane

zobacz więcej »

Współpraca

Logo tour4you.pl/ logo niepelnosprawni.lublin.pl Logo PolishUpdate