Suszarka do rąk Faneco Mistral 2000W D2000PCW – obowiązkowy element toalety publicznej

wyposażenie toalet publicznych

Elektryczne suszarki do rąk to dziś standard, który musi spełnić niemal każda dbająca o opinię toaleta. Choć zasada działania tych urządzeń od blisko kilkudziesięciu lat nie została zmieniona, to czas w oczywisty sposób zmienił ich wygląda oraz wydajność. Tym samym, chcąc dzisiaj wybrać dla siebie tę najlepszą suszarkę warto bliżej poznać specyfikę tych urządzeń.

W teorii wygląda to tak…

Ogólna zasada działania suszarek do rąk jest banalnie prosta. Dzięki tworzonemu przez specjalnie do tego wyprodukowanych silniki mocnemu strumieniowi powietrza mokre dłonie zostają w prosty i szybki sposób osuszone. Dzięki temu zostaje zachowana higiena przy maksymalnym skróceniu czasu osuszania.

W ogólnym ujęciu rynek suszarek do rąk został zdominowany przez dwa typy tego rodzaju urządzeń. Pierwsze to te, które zostają uruchomione wskutek ruchu skierowanych w ich kierunku rąk. Modele te są przytwierdzone do ściany. Drugim typem jest suszarek jest model wolnostojący, w który niejako trzeba włożyć dłonie pomiędzy dwie dysze powietrza. Podstawą działania oby typów jest zamontowana w urządzeniu fotokomórka.

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma modelami suszarek jest przede wszystkim cena. Suszarki wolnostojące są o wiele droższe. Ich cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Co w porównaniu do kilkuset złotych, jakie trzeba zapłacić za suszarkę przytwierdzaną do ściany stwarza ogromną różnicę. Trzeba pamiętać, że suszarki do rąk pozwalają na zachowanie porządku i higieny w toaletach ale co do zasady nie znajdują zastosowania w domowych toaletach. Jest to jednak obecnie obowiązkowe wyposażenie toalet publicznych.

Suszarka do rąk Mistral Faneco czy ręczniki papierowe?

Zasadniczym argumentem przemawiającym za montażem suszarki do rąk jest to ile osób korzysta z niej w ciągu doby. Oczywistym jest to, ze tam gdzie z toalety korzystają cztery osoby, nie ma potrzeby umieszczania urządzenia przyspieszającego osuszanie dłoni. Jednak w przypadku na przykład budynków, w których mieszczą się korporacje lub duże przedsiębiorstwa, a kilkaset osób dziennie myje swoje dłonie w niemal naturalny sposób pojawia się argument za tym, by zamontować odpowiednią suszarkę. Drugą grupą miejsc, w których montaż suszarek jest wręcz oczywistym wyborem to restauracje oraz inne punkty gastronomiczne. Jest czymś naturalnym, że w tego typu miejscach zachowanie higieny i czystości to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę klienci. W związku z ostatnimi zmianami przepisów suszarek do rąk można się spodziewać także w wielu punktach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać model Faneco Mistral 2000W?

Dokonując wyboru suszarki do rąk należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane jest urządzenia. Plastikowe modele są prostsze w utrzymaniu natomiast te metalowe to gwarancja o wiele dłuższej żywotności. Jednym z ciekawszych przykładów suszarek do rąk jest model Faneco Mistral 2000W (D2000PCW). Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego oraz wyposażona w czujnik, który automatycznie włącza urządzenie w momencie, kiedy dłonie pojawiają się w pobliżu.

Niezależnie od wyboru suszarki do rąk, zawsze niezbędne jest zachowanie odpowiednich przepisów związanych z jego obsługą oraz zachowaniem przepisów bezpieczeństwa i higieny.

Suszarka do rąk Faneco Mistral 2000W D2000PCW Galeria

suszarka do rąk 2000W MISTRAL D2000PCW

suszarka do rąk 2000W MISTRAL D2000PCW źródło: pcz.com.pl

 

Produkty dostępne na: https://pcz.com.pl/kategoria/suszarki/suszarka-do-rak/

Lipiec 15th, 2016 Wpisał •