Sławomir Zygo zatrzymany

Przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego został zatrzymany przez policję, bo groził swojej byłej żonie.


foto: archiwum itvl.pl

Sławomir Zygo, przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego w nocy z soboty na niedzielę został zatrzymany przez policję. Powodem były groźby kierowane pod adresem byłej żony. To ona wezwała policję. Czując realne zagrożenie od Zygo uciekła do sąsiadów i od nich zatelefonowała na policję.

- Funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce zdarzenia, do Niedrzwicy Dużej, po godzinie 1:00 - mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Sławomira Z. zatrzymano, nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Mężczyzna na komisariacie zasygnalizował policjantom, że źle się poczuł, dlatego został przewieziony do szpitala.

Policja wyjaśnia okoliczności sprawy, nadzór nad nią sprawuje Prokuratura Rejonowa w Kraśniku. Sławomir Zygo nie usłyszał jeszcze żadnych zarzutów.

Tymczasem Zarząd Powiatu Lubelskiego PiS jest oburzony całą sprawą i żąda od Zygo jak najszybszej rezygnacji ze sprawowanych funkcji w Radzie Powiatu. W liście otwartym Marek Wojciechowski, Przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS pisze: "(...)postawa Sławomira Z., która godzi w dobre obyczaje i burzy zaufanie obywateli do instytucji publicznych, musi doczekać się adekwatnej reakcji. Oczywiście liczymy, że radny Sławomir Z. honorowo złoży rezygnacje z mandatu. Nie mniej Klub radnych PiS Powiatu Lubelskiego na najbliższej sesji Rady Powiatu złoży wniosek o odwołanie  Sławomira Z. ze stanowiska Przewodniczącego Rady Powiatu w Lublinie.(...)"

Czy prokuratura postawi Sławomira Zygo w stan oskarżenia?

Zobacz także: Zygo: Nie będę zniżał się do poziomu małżonki

(pk)

Data publikacji: 13-05-2013
Komentarzy (0)
brak komentarzy

Najczęściej oglądane

zobacz więcej »

Współpraca

Logo tour4you.pl/ logo niepelnosprawni.lublin.pl Logo PolishUpdate