Miejsca, o których nie miałeś pojęcia

Z Facebookiem w miasto. Nowe fanpage polecają do zwiedzania nietypowe miejsca."Miejsca w Lublinie, o których nie miałeś pojęcia" - ponad 17 tys. “polubień”. "Miejsca w Warszawie, o których nie miałeś pojęcia" - ponad 85 tys. “polubień”. Obie strony w zaledwie kilka dni zdobyły szerokie grono fanów. Miast w Polsce, które nie mają swojej strony “miejsca o których nie miałeś pojęcia” jest coraz mniej. Moda na zwiedzanie własnych miast wkracza w nową fazę. Sprawdźmy zatem jakie miejsca są polecane przez Internautów i czy aby na pewno mało kto o nich wiedział.


Lublin to Majdanek, zamek i stare miasto. Miejsca, które przyjeżdżający tutaj turyści stawiają na pierwszym planie. Miejscowi znają je bardzo dobrze. Jakie zatem miejsca polecają? Przykładowo ruiny dworku na Węglinie czy dziedziniec przed Teatrem Andersena. Dwie skrajności. Na dziedzińcu w lecie wiele się dzieje, ostatnio organizowane były pokazy filmowe, więc trudno mówić o nim jak o “miejscu, o którym nie miałeś pojęcia”. Ruiny juz tak znane nie są.
Nie wszystkim podoba się idea tych stron, bo chcieliby, by mało znane miejsca takimi pozostały. Nie chcą się nimi “dzielić”. - Nie dodawajcie takich rzeczy, bo ludzie je całkowicie zniszą - napisał Łukasz pod zdjęciem z ruinami dworku na Węglinie.

Najpopularniejszy, warszawski profil, spotkał się z ogniem krytyki wśród internautów, bo jego moderatorzy zaczęli od wrzucania lokacji, które są miejscowym bardzo dobrze znane jak np. Staroświecki Sklep Wedla. Z czasem rozpoczęli wrzucanie ciekawszych miejsc jak np. Forty Bema.


Strony tego typu mogą szybko wyczerpać swój “repertuar”, bo ciekawe miejsca nie powstają z dnia na dzień. Czy chętnie dzielicie się z innymi waszymi odkryciami podczas turystyki miejskiej? Czy może chcecie te miejsca zatrzymać dla siebie?

(kf)
źródła: 1. facebook, 2. facebook

Data publikacji: 31-10-2013
Komentarzy (0)
brak komentarzy

Najczęściej oglądane

zobacz więcej »

Współpraca

Logo tour4you.pl/ logo niepelnosprawni.lublin.pl Logo PolishUpdate