Jak ubezpieczyć dom?

Dom to najcenniejsza z rzeczy jakie wielu ludzi posiada. Dla większości osób dom posiada też znaczenie sentymentalne. Jest tym miejscem, z którym związane są setki a może i tysiące naszych wspomnień. Znamy tu wszystkie kąty. To tu wracamy, żeby zażyć odpoczynku po wyczerpującym nas dniu. To taka nasza enklawa ciszy i spokoju. Nasz mały eden. I choć u nas nie ma obowiązku ubezpieczenia mieszkania, warto jest je zabezpieczyć. Ubezpieczenie domu to narzucony umową obowiązek świadczenia ubezpieczyciela w przypadku zaistnienia zdarzeń losowych dotyczących mieszkania ubezpieczonego.

Ubezpieczyciel realizuje wykonanie tego obowiązku poprzez wypłaty odszkodowania czy świadczenia z z puli utworzonej ze składek wpłacanych przez osoby które nabyły takie samo ubezpieczenie. Nie mamy przymusu ubezpieczania mieszkania – nie zmusza nas nikt do wnoszenia składek, ale bardzo często jest tak, że zaniechanie ubezpieczenia jest wariantem niekorzystnym.

Ubezpieczyć dom możemy w każdym terminie (zazwyczaj ubezpieczamy na rok, ale dopuszczalne są też krótsze okresy). Ubezpieczenia mieszkania mają wiele wariantów – wykupić ubezpieczenie domu wrocław można na sam dom, rzeczy się w nim znajdujące, każdy ze sprzętów oddzielnie, mieszkanie na wypadek wszelkich żywiołów natury itd.

Ubezpieczenie mieszkania może się okazać istotniejsze niż ubezpieczenie domu. Pojawia się niestety nieprzewidywalny czynnik w postaci sąsiadów, którzy mieszkają nie za płotem, ale tuż za ścianą. Składka na ubezpieczenie mieszkaniowe zwykle wnoszona jest w całości z góry. Zdarzają się sytuacje, że, płaci się ją w ratach. Ubezpieczenie mieszkania uważane jest teraz za jedno z najczęściej wykupowanych ubezpieczeń majątkowych.

Lipiec 19th, 2016 Wpisał •