Ciekawe Muzea w Lublinie

Lublin to wspaniałe miasto, które może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami. Na turystów czekają tu nie tylko piękne zabytki i ciekawe budowle, ale i wspaniałe placówki muzealne. Które z nich warto odwiedzić w czasie wycieczki po tym mieście?

Ciekawe muzeum czeka na lubelskim zamku. Ta budowla sama w sobie stanowi wielką atrakcję. Wzniesiony w XIV wieku gotycki zamek uznawany jest za najcenniejszy zabytek miasta. Przebudowany w XIX wieku w stylu neogotyckim, odbudowany po wojnie, stał się w latach 50. XX wieku siedzibą najważniejszej placówki muzealnej w mieście. Urządzone tu Muzeum Lubelskie z pewnością zasługuje na uwagę, a jego zbiory mogą oczarować każdego. W tym miejscu można zapoznać się z historią i kulturą regionu, oczarować też może wyjątkowa kolekcja obrazów. Militaria oraz numizmatyka to kolejne wystawy, dzięki którym muzeum to stało się jedną z najbardziej atrakcyjnych placówek muzealnych we wschodniej części Polski.

Na Starym Mieście czeka na turystów kolejne ciekawe muzeum. To Muzeum Historii Miasta Lublina, które mieści się w gotyckiej Bramie Krakowskiej. Dzięki urządzonej tu wystawie każdy turysta może w ciekawy sposób zdobyć wiedzę na temat przeszłości miasta oraz najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na jego terenie. Kolejną muzealną atrakcją miasta jest Wieża Trynitarska, w której mieści się Archikatedralne Muzeum Sztuki Religijnej. W czasie wycieczki po tym mieście warto odwiedzić również Muzeum Wincentego Pola. Dla miłośników sztuki i kultury ludowej wielką atrakcją jest z kolei Skansen Lubelski, który może oczarować ciekawą kolekcją wiejskiej architektury.
O mrocznej historii tej części Polski i tragicznych wydarzeniach związanych z okresem II wojny światowej przypomina kolejna placówka muzealna. To Państwowe Muzeum Na Majdanku, urządzone na terenie dawnego obozu koncentracyjnego. Był to największy po Auschwitz obóz zagłady na ziemiach polskich, który z pewnością zasługuje na uwagę.

Maj 7th, 2016 Wpisał •